Haftanın en güzel en iyi ve güncel cuma mesajları 5 Mayıs 2017
"Üzerine güneş doğan en hayırlı gün Cuma günüdür Adem o gün yaratıldı o gün cennete konuldu yine o gün cennetten çıkarıldı"hadisi şerif ile cuma gününün müslümanlar için önemli ve mübarek gündür.Müslümanların bayramı olarak kabul edilmiştir. Bu mübarek günün, bayramın sevincini ve coşkusunu yaşamak için bu haftanın en güzel en iyi en güncel mesajlarını sizler için bir araya getirdik.

EN GÜNCEL EN GÜZEL CUMA MESAJLARI 

Ne karınca zayıf olduğu için aç kalır,nede aslan pençesinin zoru ile karnını doyur. "Rızık yalnızca Allah'a aittir" kimine az verir kimine de çok ama ikisini de imtihan eder az verdiğinden SABIR çok verdiğinden ise ŞÜKÜR ister. Hayırlı Cumalar.

 Bizleri yoktan var eden varlığından haberdar eden sonsuz nimetler veren Rabbimize hamd olsun Cumamız mübarek olsun.

 Ey Rabb'im! Evimizden bereketi,dilimizden duayı,kalbimizden senin ve Resulünün sevgisini eksik etme,dualarımızı kabul ömrümüzü nurlu kıl. Amin. Hayırlı cumalar.

 Ya Rabbi bu cuma gününün rahmeti ve bereketi neden cevap verme kafalarından bizleri nasipdar et. Hayırlı cumalar Amin.

 Ettiğin her dua derdine deva,sağlığına şifa,gözüne nur,gönlüne huzur ailene ve sevdiklerine huzur getirsin hayırlı cumalar inşallah.

 konsun yine pervazlara güvercinler, hu hulara karışsın aminler,mübarek akşamdır gelin Ey Fatihalar,Yasinler Cumamız mübarek olsun.

 Yarabbi, ölünceye kadar ibadet etmemizi,ömrümüzün Hayırlı amellerle sona ermesini nasip et Ve bizlerede cennetini ihsan eyle! Cumamız mübarek olsun.

 Hak şerleri hayreyler, Zannetme ki gayreyler, Arif anı seyreyler .... Mevla görelim neyler,neylerse güzel eyler... Hayırlı cumalar.

 Cennet bahçelerinin Gülleri yüzüne, bülbüllerin nağmeleri diline, Allah sevgisi gönlüne, bu güzel günün bereketi üzerine olsun. Cuman mübarek olsun.

 bir dua gönderiyorum hepinize sağlık,mutluluk, huzur olsun, Sevdikleriniz yanınızda dünyanız Barış olsun,Allah'ın selamı üzerinize olsun hayırlı cumalar.

 Mevla çekirdeğe orman gizlemiş yılanın zehrine Derman gizlemiş tahıl tanesine harman gizlemiş mübarek gecelere Cennet gizlemiş hayırlı cumalar.

 Af dilemekten çekinmeyin, hiçbir günah Allah'ın rahmetinden büyük değildir hayırlı cumalar.

 Bir gün dünyaya ait bir derdin olursa Rabbine dönüp Benim büyük bir derdim var deme derdine dönüp Benim büyük Bir Rabbim var de... Hayırlı cumalar.

Cuma Gününün Fazileti

" Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman hemen Allah'ın zikrine Kurşun ve alışverişi bırakın Eğer bilirseniz Bu sizin için daha hayırlıdır."
 Peygamberimiz (Sallallahu aleyhi ve sellem )buyuruyor "Üzerine güneş doğduğu en hayırlı gün Cuma günüdür Adem o gün yaratıldı o gün cennete kondu o gün dünyaya indirildi o gün tövbesi kabul edildi O gün öldüğü Kıyamet O gün kopacak."
 Peygamber efendimiz(sallallahu aleyhi ve sellem)buyuruyor: Cuma günü ya da cuma gecesi ölen müslümanı Allah kabir fitnesinden korur.
 Cuma günü ya da cuma gecesi (Perşembeye bağlayan gece) ölen ve cuma günü kabri gömülen Müslüman kabir fitnesinden yani Münker ile Nekir meleklerinin aşırı sorgusundan ve Kabir azabından korunur. Cuma günü ya da cuma gecesi ölen Müslümanlar bazı imtiyazlara ve manevi avantajları kavuştukları gibi Cuma günü ve cuma gecesini ibadetle geçiren ve hayırlar yapan müslümanlarda kuşkusuz daha fazla imtiyazlara ve daha fazla manevi avantajları kavuşurlar Bu nedenle Perşembe günü güneşin batışı akşam ezanı ile başlayan Cuma gecelerinin ve tan yeri ağarması ile başlayan mübarek cuma günlerini değerlendirmeyi özel gösterilmelidir Peygamberimiz Sallallahu aleyhi ve sellem buyuruyor ki ondan cuma gününden bir an vardır ki eğer bir Müslüman namaz kılarken ibadet ederken o vakti Eraslan ve Allah'tan bir şey isterse o dilini kuşkusuz verilir cuma gününde bir zaman birimi vardır Onu icabet saati duaların kabul edildiği vakit denir Hz Adem'in tövbesi Cuma günü icabet saatinde kabul edildiği gibi icabet saatinde tövbe edenlerin tövbeleri dua edenlerin duaları ve ibadet edenlerin ibadetleri kabul edilir.
Cuma günü
Bir gün cibril bana geldi evinde biraz bir aynı vardı Ayrıldım ortasında siyah bir nokta bulunmaktaydı Hybrid Bu nedir diye sordum bu Cumadır sana ne senden sonraki ümmetine bir bayram olsun diye Rabbim gönder size bizim için bugün de ne vardır diye sordum o gün de sizler için birçok hayır vardır bir kimse o gün Rabbine dua etsin ve bir şeyi istese eğer onun Kısmetinde varsa verilir Kısmetinde yoksa istediğinden daha hayırlısını büyük kendisine verilmek üzere kıyamete saklanır Yahudi kimse kendisine yazılmış bir şeylerden korunmak için dua edersen Allah (c.c) onu daha büyüklerinden de korur dedi ben Peki bu siyah noktalar neyin nesidir diye sordum Kıyamet Cuma günü kopacak tır bu onun işaretidir Cuma bizim katımızda günlerin efendisidir biz onu ahirette yevmü'l mezit diye çağırırız dedi.

---
Son Güncelleme: 05.05.2017 02:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.