Gezici, Genar, Konsensus, Metropoll, Optimar ve Piar anket sonuçlarını sizler için derledik. 

Videomuzda yerel seçim anket sonuçları ile ilgili detaylı bilgileri bulabilirsiniz. son anket sonuçları ile 31 Mart Yerel Belediye Seçimleri Anketlerinde vatandaşların İstanbul, Ankara, İzmir ve Diğer İllerde Partilerin Oy Oranları nasıl belirleyeceklerine dair bilgilere de ulaşabilirsiniz..

31 Mart Yerel Belediye Seçimleri Anketlerinde İstanbul, Ankara, İzmir ve Diğer İllerde Partilerin Oy Oranları..

Konsensus anket araştırması yayınlandı. Katılımcılara "Bu pazar yerel seçim olsa, adaylardan bağımsız olarak İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı için hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu yönetildi.

Araştırma 28-31 Kasım tarihleri arasında 500 kadın ve 500 erkeğin katılımıyla gerçekleşti. Ankette ayrıca "Bu pazar seçim olsa İstanbul'da kime oy verirsiniz?" ve "Bu pazar yerel seçim olsa adaylardan bağımsız olarak İBB Başkanlığı için hangi partiye oy verirsiniz?" soruları da yönetildi. İşte merakla beklenen anketler; AK Parti: Yüzde 40.7 CHP: Yüzde 33.6 MHP: Yüzde 6.4 HDP: Yüzde 4.7 İYİ Parti: Yüzde 4.1 Adayların açıklanmasını bekleyenler: Yüzde 1.4 Oy kullanmayacaklar: Yüzde 3 Kararsızlar dağıtıldığı zaman ortaya çıkan sonuca göre; AK Parti: Yüzde 44.6 CHP: Yüzde 36.8 MHP: Yüzde 7.0 HDP: Yüzde 5.2 İYİ Parti: Yüzde 4.5 Diğer: 1.9 2) Oy vermeyi düşündüğünüz parti seçimde aday göstermezse hangi partinin adayına oy verirsiniz? AK Parti: Yüzde 5.6 CHP: Yüzde 8 MHP: Yüzde 31.4 HDP: Yüzde 4.2 İYİ Parti: Yüzde 20.9 Diğer: Yüzde 0.2 Oy kullanmayacaklar: Yüzde 17.2 3) MHP aday göstermezse İstanbul'da kime oy verirsiniz? AK Parti: Yüzde 45.5 CHP: Yüzde 34 HDP: Yüzde 4.7 İYİ Parti: Yüzde 4.3 Diğer: 1.7

Adil Gür yerel seçimler öncesinde açıklamalarda bulundu. A&G Araştırma Şirketi sahibi Adil GÜR, Ak Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayının Meclis Başkanı eski bakanlardan Binali YILDIRIM olacağını belirtti.
Adil Gür'e göre Binali Yıldırım İstanbul Belediye Başkanlığını kolaylıkla kazanacak. İstanbul için bomba bir aday olan Binali Yıldırım'ın adaylığı önümüzdeki günlerde açıklanacak.
Adil Gür "Binali Yıldırım'ın İStanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olması durumunda seçimi kolaylıkla kazanacak" dedi. 
ANKARA'DA KIYASIYA BİR REKABET VAR
31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesinde açıklama yapan A&G Araştırma şirketi sahibi Adil GÜR, Ankara'da seçimlerin çekişmeli geçeceğini belirtti. Ankara'da Ak Parti adayının seçimleri kazanacağını ancak oy oranlarının bir birine çok yaklaşık olduğunu vurguladı.
İZMİR CHP'NİN KALESİ
A&G Araştırma şirketi sahibi Adil GÜR, İzmir'de Belediye Başkanlığı seçimlerinde CHP'nin önde olduğunu  ve bu durumun değişmesinin zor olduğunu vurguladı. Adil Gür İzmir CHP'nin kalesidir, bir değişiklik olmayacaktır" dedi. Adil Gür "İzmir'i konuşmaya gerek yok" dedi.