Romanya'da Şarj istasyonu kurulumu hızlandı - Vezir Ajans

Romanya'da Şarj istasyonu kurulumu hızlandı

Enel X Romanya Direktörü Marius Chiriac ," Önümüzdeki beş yıl boyunca genişletilmiş bir şarj istasyonu altyapısı geliştirmeye yönelik bu iddialı planla, Romanya genelinde daha temiz ve daha sürdürülebilir bir taşımacılığa katkıda bulunacağız"  dedi .
İlk yükleme noktaları Bükreş, Timisoara ve Köstence'de 2019'da kurulacak. Konumlandırma ve şarj altyapısı kurulumunun elektrikli araçların artan kullanımına ve filolar talebinin bir sonucu olarak, şirketler arasında uyarlanması ile tüm Romanya'yı kapsamaktadır. 2019'da yaklaşık 300 şarj istasyonu noktası kurulacak.

Enel X Romania, şarj merkezi altyapısı servisini, alışveriş merkezleri, süpermarketler, restoranlar ve elektrikli araç kullanıcılarını çekmek isteyen oteller gibi Reload Partners'a sunacak. Şarj altyapısının kurulumu ve bakımı, şarj alanlarının sağlanması karşılığında, Yeniden Şarj Eden İş Ortakları için maliyet gerektirmemektedir.
Şirket elektrikli hareketliliği teşvik ederek hava kalitesinin iyileştirilmesi ilgilenen benzer bir hizmet belediyeleri sunmaktadır. X Enel Romanya'da belediyelere hiçbir ücret ödemeden kendi bakımını iyi çözümleri belirlemek ve daha sonra şarj altyapısı kurmak ve sağlamak için yerel yetkililere destek vereceğini, kamu arazisi üzerinde bulunan park yerlerinin bu şekilde değerlendirilebileceğini belirtti.
Şarj istasyonu bireysel tüketiciler, işletmeler ve kurumlara ölçeklenebilir "anahtar teslimi" yapılacak. Enel X yeni akıllı küresel bölünme dayalı Romanya şarj istasyonu çözümleri geliştirilecek. Kurulacak şarj istasyonları 22 kW (Hızlı) 50 (Hızlı) kW ve 150 kW (Ultra hızlı) ile şarj imkanı sağlayacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar