Recep Tayyip Erdoğan, TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu'nda konuştu - Vezir Ajans REKLAM

Recep Tayyip Erdoğan, TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu'nda konuştu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu'nda düzenlenen Ekonomi Şurası'nda konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: 

"Elde ettiğimiz her başarının gerisinde milletimize ve ülkemize olan inancımız yatıyor"Biz bugüne kadar olduğu gibi ülkemizin menfaatine olan her talebi dinleyecek ve gereğini yapacağız. Özellikle ticarette de siyasette de hayatın diğer alanlarında da başarının sırrı önce inanmak sonra harekete geçmek ardından da yılmadan mücadeleye devam etmektir. Bizim bugüne kadar elde ettiğimiz her başarının gerisinde milletimize ve ülkemize olan inancımız yatıyor. Türkiye'nin en büyük sorunu dışarıda rekabet ettiği güçler değil kendi içimizdeki bir takım kifayetsizlerdir.

Kendi ecdadını ısrarla küçümseyen ve aşağılayan zihniyetin bu ülkenin geleceğine zerre kadar katkısının olması mümkün değildir. Bu kesimin sürekli diline doladığı şeylerden biri de bizim tarihimizde üretimin olmadığıdır. Bunlar sanıyor ki Türkiye Cumhuriyeti gökten zembille indi. Biz ülke ve millet oalrak her alanda olduğu gibi sanayi ve ticarette çok güçlü bir müktesebata sahibiz.

"Avrupa bize hayranlıkla bakıyordu"

17. ve 18. yüzyıllarda Osmanlı'da madeni eşya imalatı, kuyumculuk, boyacılık, deri ve dokuma işleri ciddi bir şekilde gelişmişti. Avrupa bize hayranlıkla bakıyordu. Bizim ecdadımız 200 yıl öncesine kadar pek çok Avrupa ülkesinin önünde yer alıyordu. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle geleceğe büyük bir miras bıraktığımızı düşünüyoruz. 

"Birilerinin fırsatçılığa yönelmesi gerçekten üzüntü vericidir"

Ülkemizin geçtiğimiz yıl yaşadığı dalgalanmada maalesef bazı kesimler iyi bir imtihan veremedi. Dalgalanmayla asla orantılı olmayan fiyat artışlarıyla ilgili örnekler her gün karşımıza geliyor. Bu akıl ve ahlak dışı artışları hep birlikte düşünmeliyiz. Devletimiz, milletimizin üzerindeki yükleri azaltmak için elinden geleni yapmıştır. Birilerinin fırsatçılığa yönelmesi gerçekten üzüntü vericidir. 

"Vatandaşımı sömüren varsa hesabını sorarız"

Kimseye zararına iş yap demiyoruz. Ancak faiz oranları düşmüş, enflasyon belli oranda düşmüş. Hala marketlerde fiyatlar düşmüyor. Bize düşen bu marketlerde eğer kalkıp benim halkımı sömürme mücadelesi devam ettirenler varsa bunun hesabını sorma bizim görevimizdir ve sorarız. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar