Siber Yıldız olabilirsiniz? Nasıl mı İşte detaylar - Vezir Ajans REKLAM

Siber Yıldız olabilirsiniz? Nasıl mı İşte detaylar

Siber Dünya ve Yapay Zeka gelişimi hızla devam ediyor. Geleceğin teknolojisi olarak görülen Yapay Zeka'ya Türkiye'de dahil oluyor. Türkiye'de bu konularda kendini yetiştirmiş ve ülke güvenliğine katkı sağlayabilecek kişiler keşfedilmeyi bekliyor. İşte bu amaçla BTK, bir site kurdu ve yarışma düzenledi.

Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezinde (USOM) bünyesinde yerinizi almak ister misiniz?

Sizde bir " Siber Yıldız " olabilirsiniz. Siteyi ziyaret edin kullanıcı oluşturun, cep telefonu ve mail doğrulaması yaptıktan sonra Sıkça Sorulan bölümüne bakmayı ihmal etmeyin.. Hazır olduğunuzu düşünüyorsanız başlayabilirsiniz...

Siber Kapasite Artırımı Programı çerçevesinde BTK tarafından düzenlenen “ Siber Yıldız ” yarışması, işte bu saldırılara karşı siber güvenlik uzmanı açığını kapatmak amacıyla yetenekli kişileri keşfetmek için düzenleniyor.UZMAN İHTİYACI GİDERİLECEK

Yarışma, siber güvenlik alanında teknolojiye yatkınlığı üst düzeyde bulunan gençlerdeki potansiyeli açığa çıkarmayı ve uzman ihtiyacını karşılamayı amaçlıyor. Bireysel ya da takım olarak katılan yarışmacılar, yarışma boyunca kendilerine yöneltilen soruları cevaplandırıyor ve 24 saat süresince her soruda bayrağı yakalamaya çalışıyor.

EĞİTİM HAKKI DA SUNULACAK

Bilgi ve yeteneklerin ölçüldüğü yarışmaya katılmak için mezuniyet şartı veya çalışma tecrübesi aranmıyor. Sektörde çalışacak yetenekteki katılımcıların bir kısmı BTK bünyesindeki Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezinde (USOM), bir kısmı da kamudaki siber güvenlik alanlarına yönlendirilerek istihdam ediliyor. Ayrıca yarışmanın kazananlarına eğitim imkânı da sunuluyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar