Nestle blockchain platformunu kullanmaya hazırlanıyor! - Vezir Ajans

Nestle blockchain platformunu kullanmaya hazırlanıyor!

İsviçre gıda devi Nestle ve Fransız perakendeci Carrefour artık tüketicilerin ürün verilerine IBM'in gıda güven platformu üzerinden erişmesine izin veriyor.
İki firma, Pazartesi günü müşterilerin nestle'ın fabrikasından Carrefour'un mağazalarına anında püre patates mousline hattını bir akıllı telefon ile ambalaj üzerinde bir QR kodu tarayarak izleyebileceklerini açıkladı.
Hizmet, ürünün üretim tarihini ve kalite kontrol parametrelerini, depolama sürelerini ve depoların yerlerini içeriyor. Tüketiciler, patatesleri tedarik eden çiftçiler ve pürenin nasıl yapıldığı hakkında bilgi bile bulabilecekler.
Nestle ilk kez müşterilerle veri paylaşmak için bir blockchain platformu kullanacak.
Nestle ve Carrefour, yeni hizmeti, önümüzdeki birkaç ay içinde Mousline ürünü ile “teknolojinin etkisini ve ölçeklenebilirliğini anlamaya yardımcı olmak ve daha fazla gelişmeyle ilgili kararları bilgilendirmek” amacıyla test edilecek.
Nestle, IBM Food Trust'a kurucu üye olarak katıldığında 2017'ten beri blockchain teknolojisinin kullanımını izliyor. Carrefour geçen Ekim ayında platforma katıldı.
Carrefour'un blockchain program Direktörü Emmanuel Delerm, COİNDESK'E şirketin IBM'in platformuna geçmeden önce bir yıldan fazla bir süredir kendi blockchain üzerinde çalıştığını söyledi.
Geçen hafta, dünyanın en büyük ikinci süpermarket şirketi olan Albertsons şirketleri, geçen yıl E – coli'nin yaygın bir salgınıyla bağlantılı olan bir ürün olan romaine marulunun pilot takip tedarikçilerini planlayan bir gıda güven üyesi oldu.