Her şey güzel olacak ancak çalmazsanız! - Vezir Ajans

Vezir Ajans

Vezir Ajans | Anlık Haber

Header Ads

Vezir Ajans

12 Mayıs 2019 Pazar

Her şey güzel olacak ancak çalmazsanız!

Bir paylaşımıma yorum olarak arkadaşın biri şöyle yazmış;
"Mesela Siyonizm’e kan kusturdu diyorsunuz. Büyük Ortadoğu projesinde ne gibi bir aksama oldu? Mavi Marmara mağdurlarının İsrail'e karşı haklarını istememeleri için belgelerini bile vermediniz. İsrailli NATO’da siz tanıdınız. Cococola fabrikasını siz açtınız. Yahudilerden madalyayı siz aldınız. İsrail'den aldığımız hibrit tohumlar yüzünden herkes hasta oldu kanser oldu, hasta vatandaşa müşteri dediniz. Hasta garantili hastane, araç garantili yol köprü, mahkûm garantili cezaevi yaptınız ve bununla övündünüz. 
Kadıyı satın aldınız tüm muhalifleri susturdunuz. Bırakın artık kandıracağınız bir kitle yok artık. Haram olsun. Neslide, ekinide fesada uğrattınız haram olsun..."
Söylediklerine cevap istiyor, ne deyim..
Gene aynı ezberden tekerlemeler!
Bu hastalıklı (Çünkü ön şartlı olarak Erdoğan nefretçisi, sağlıklı düşünemez!) bakışa göre olumsuzladığı her şeyi yok sayalım;
Osman Gazi Köprüsü yok, Şehir Hastaneleri yok, İstanbul Havalimanı yok, Sincan Cezaevi yok.. pekiii, bu yoklardan Türkiye'nin kârı ne?
Peki var olduklarında Türkiye'nin zararı ne?
E garanti müşterili işler bunlar.. olsun!
İyi de yeterli müşteri sayısına ulaşılamadığında devlet ödeme yapacak?
Evet..
Devlet zarar edecek!
Hay senin aklına..
Yahu devlet, gelir-giderini öngöremediği bir hesaba girer mi?
Evet, Osman Gazi Köprüsü ilk yıllarda yeterli müşteriye erişemeyebilir ve taahhüdü gereği müteahhidine ödeme de yapabilir.. ne var bunda?
1- Amortisman giderlerindeki kâr zarar hesabı için ilk 2-3 yılı baz alma; 25 yılın ortalamasına bak!
2- 25 yıl sonra köprü zaten devletin olacak!
3- Yakıttan, km'den ve zamandan tasarruf eden millî ekonomiyi hesaba kat!
Bu dâhiyane formülü bile başarısızlık olarak değerlendirebilmek için insanın kendi kişisel kin kuyusunda çıldırmış olması gerekir!
Devlet belki toplamda 300 - 500 milyon dolar ödeme yapacak ama hem millete hem de 25 yıl sonrası için devlete 3-4 milyar dolarlık köprü kazandıracak.. ne var bunda?
E Devlet 3-4 milyar doları bastırıp kendi yapsaydı ya..
Olur.. Cerablus - Afrin Savaşını da senin Hocaefendi'ne hizmetleri karşılığı Amerika'nın verdiği dolarlarla yapardık!
Yerli - milli silah ve teçhizatlar dünyanın en hızlı modernize olan ordusunu da senin hocanın derneğine gelenlerden topladıklarımızla kurardık, olmaz mı?Reklam