Cep telefonunuzu televizyona bağlayıp görüntü alabilmeniz  için ara bağlantısı olması gerekiyor. Kullandığınız televizyon Smart tv ise bağlantı oldukça kolaydır. 

Telefonunuzun wifi özelliğini aktif hale getirerek televizyonunuza  bağlayabilirsiniz. Bu bağlantı başka hangi yöntemler kullanılarak yapılabiliyor kısaca bahsedelim.

Android cep telefonlarının bir çoğunda miracast veya Dlna teknolojisi  kullanılmakta. Smart Tv ve kullandığınız android cihazda Miracast özelliğinin açılmasını sağlamaktır. LG cep telefonlarında ekranı yukarıdan aşağıya kaydırdığınızda miracast yazan kısım görünmektedir.. Telefonda bu özelliği aktif hale getirdiğinizde televizyonda da aynı özelliği açtığınızda işlem tamamlanmış olacaktır.

 Samsung marka cep telefonlarında cihaz içerisindeki Allshare uygulaması ile de televizyonunuza görüntu  aktarımı ve  medya gösterimi yapılabilmektedir. Bu işlemde oldukça  kolaydır. Öncelikle Allshare  uygulamasını aktif hale  getirin sonra aktaracağınız içeriği seçtikten sonra cep telefonunuzdan seçtiğiniz  dosya yada resımleri televizyonunuz üzerinden izleyebilirsiniz.

Kullandığınız akıllı telefon iPhone ise bu cihazı televizyona kablosuz bağlamanız için uygulama kullanmanız gerekmektedir. Bu uygulamaları App Store’de DLNA araması yaparak bulabilirsiniz.