İngiltere'nin 1966 Dünya Kupası'nın Batı Almanya karşısındaki son galibiyetinde ikinci golünü atan Martin Peters, Alzheimer hastalığına karşı uzun bir savaşın ardından 76 yaşında öldü.

Peters, Wembley'deki ünlü finalde rol alan West Ham oyuncularının üçlüsünün bir parçasıydı.
1966 Dünya Kupası şampiyonu, uzun ve cesur bir savaşın ardından, Cumartesi sabahının erken saatlerinde uykusunda hayatını kaybetti.

Peters, West Ham ile FA Kupası ve Avrupa Kupa Galipleri Kupası'nı kazandı.

1970 yılında Tottenham Hotspur'a katıldı, Norwich ve Sheffield United'daki kariyerini tamamlamadan önce 700'den fazla kulüp katılımı yaparak 1972'de iki Londra Kupası ve ilk UEFA Kupası'nı kazandı.

Peters ülkesi için 67 maç yaptı, birçoğu akıllıca olmak üzere 20 gol attı, şaşkın muhalif oyunculardan 'Hayalet' etiketini kazanan ceza alanına girmedi.

2016'da Peters'in Alzheimer hastalığına karşı savaştığı ortaya çıktı. Ailesi yaptığı açıklamada "Sevgili bir koca, baba ve dede, nazik, nazik ve özel bir adam, kaybından harap olduk, ancak paylaştığımız birçok mutlu hatıra tarafından elde ettiği ve rahatladığı için gurur duyuyoruz," dedi. 

Peters, Alan Ball, Ray Wilson, Gordon Banks ve Moore'dan sonra İngiltere'nin Dünya Kupası kazanan tarafının beşinci üyesi.