Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz oyuncuları karakterleri dizi konusu
Atv ekranlarında fırtınalar koparan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz oyuncuları kimler ve hangi oyuncu hangi karakteri canlandırıyor? diye merak edenler için tüm detayları web sayfamızda topladık. Takipçilerini ekranlara kilitleyen Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizi konusu ne, hangi gün yayınlanıyor? İşte detaylar..

Başrollerini Oktay Kaynarca, Deniz Çakır, Sanem Çelik, Ozan Akbaba ve Tarık Ünlüoğlu'nun paylaştığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi her Salı günü sevenleriyle buluşuyor. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz oyuncu kadrosu ve genel hikayesi sitemizde.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz konusu

Hızır Çakırbeyli genç yaşından itibaren yeraltı dünyasının içindedir. Yeraltı dünyasının içinde büyüyen Hızır yaşadığı dünyanın ne demek olduğunu iyi bilir. Alemde adı Hızır Reis diye geçmektedir. Genç yaşta kaybettiği abisinin yerine bir mafya masasına oturmuştur ama bilmediği bir şey vardır. Abisini öldüren adam masanın lideri Ünal Kaplan'dır. Masa kaçak yoldan silah üretip sattığı için devlet Ünal Kaplan ile anlaşma yapmak ister fakat bir sonuç alamaz. Devlet bu sefer Hızır Çakırbeyli ile bir anlaşma yapmak ister. Ünal Kaplan'ın yerine onu oturtmak ister.

Dizinin ikinci sezonu ise masanın yeni lideri Hızır Çakırbeyli ile derin devlet arasındaki çekişmeyi konu almaktadır.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz oyuncuları

Oktay Kaynarca (Hızır Çakırbeyli (Hızır Reis)
Dizinin ana karakteri. 45 yaşında ve 3 çocuk babası. Annesi ona Hızır diye hitap ediyor, alemde Hızır Reis olarak anılıyor ve sevenleri ona Çakır diyor. Çakır'ın hayatını değiştiren olay ise ağabeyi Ömer'in hasımları tarafından öldürülmesidir. Çok sevdiği ağabeyinin ondan istediği tek şey olan mühendis olmayı rafa kaldırıp, ağabeyinin intikamını alarak önce cezaevine sonra yeraltı dünyasına giriyor. Hızır eski kulağı kesiklerdendir, her şeyi duyar… Selim ve Ahmet'in ölümlerinden sonra toparlandı. Ünal'ı oy çokluğuyla masadan attıp yerine geçer sezon finalinde vurulur.

Deniz Çakır (Meryem Çakırbeyli)
Çakır'ın karısı Meryem net bir insandır. Çakır'ın Nazlı ile olan ilişkisinin karşısında bile her zaman dimdik ayaktadır. Hapse girip çıkmıştır.Hızırdan boşanmak istemiştir ama Özgürün onu oyalaması ve Hayriye ananın oyunuyla eve geri dönmüştür. Nurtenin adamı tarafından sezon finalinde vurulur.

Sanem Çelik (Ceylan Özsoy)
 (41- (Eniştesi Yusuf Çakırbeyli’nin ölümüyle ablası Handan’la birlikte Ceylan da sürgün hayata mahkum kalmıştır. Hızır bu olaydan sonra Meryem ile evlenip hayatına devam ederken Ceylan ne aşkını ne de ona yapılanları unutabilir. Hafızası da duyguları kadar kuvvetlidir Ceylan’ın. Sevdasına karışan nefretiyle hesap soracağı günü bekler; ama O sabırlı bir kadındır. Öyle sabırlıdır ki ona bunu yapanların karşısına çıkmak için yirmi sene bekleyebilmiştir. Yeğeni Alparslan zarar görmesin diye hayatından vazgeçmeyi göze alacak kadar gözü pek genç bir kadınken, seneler sonra kaybedecek bir şeyi kalmamış daha da güçlü bir kadın olarak karşısına çıkar Çakırbeyli ailesinin. Muzip tavırları, kimseye benzemeyen kendine has duruşu O’nu diğer “mafya” kadınlarından ayırır. Genç yaşta büyük sıkıntılar çekmiş, etrafındakilerin ona biçtiği hayatı yaşamak zorunda kalmışsa da kendini karanlığa mahkum etmemiştir. Hayat enerjisiyle etrafına ışık saçarken düşman bellediklerini de kör edebilir. Kafasına koyduğunu yapmaktan çekinmeyecek Ceylan’ın geri dönüşü herkesi tedirgin eder.

Tarık Ünlüoğlu (Ünal Kaplan)
55 yaşında... Büyük patron... Yeraltı dünyasını büyük bir aile gibi düşünmek gerekir. Bu ailenin lideri de Ünal Kaplan'dır; bu yolda kâh av kâh avcı olunur ancak Ünal Kaplan asla av olmak niyetinde değildir. Tehdit olarak gördüğü kimse uzun süre yaşayamaz. En büyük olmak onun vazgeçilmezidir. Hızır Çakırbeyli'nin zekası ve gücüyle zirve yolunda ilerlediğini fark ettiği an artık onun en büyük düşmanı olmuştur. Vicdan ve merhamet duygularından yoksundur. Hayattaki tek zaafı olan kızını kaybetmiştir. En büyük düşmanı Hızır Çakırbeyli'dir.

Yunus Emre Yıldırımer (Alparslan Çakırbeyli)
26 yaşında. Bu zamana kadar yurt dışında, Çakırbeyli ailesinin dünyasından uzakta yaşamıştır. Sevgilisi Özlem'in ölümünden sonra yer altı dünyasına adım atmış ve akıl hocası Nevzat'tan öğrendikleriyle bu dünyada yer almaya çalışmaktadır. Fakat Hızır onun abisinin emaneti olduğu için bu işlerden uzak durmasını istemektedir. 42. bölümde ihanet etmesi üzerine Hızır tarafından vurulacakken Tamer tarafından uzun namlulu silah ile vurulmuştur fakat ölmemiştir. Herkes onun Hızır tarafından vurulduğunu sanmaktadır.

Ozan Akbaba (İlyas Çakırbeyli)
30 yaşında. Çakır'ın kardeşidir. Abisinin onun hakkında en haklı olduğu konu fevri olması, gözü döndüğü zaman aklını kaybetmesi… Abisi de kendisi kadar öfkeli aslında ama nasıl yapıyorsa yapıyor bunu bastırıp hep doğru zamanda intikam almayı başarıyor.

Görkem Sevindik (Ustura Yavuz)
Meryem Çakırbeyli'nin hapisten yeni çıkan kardeşidir.

Arzu Gamze Kılınç (Handan Çakırbeyli)
Alparsan Çakırbeyli'nin annesidir. Kocası Ömer Çakırbeyli'nin ölümüyle Çakırbeyli ailesi tarafından yurtdışına gönderilmiştir. O günden sonra kimse onunla görüşmemiştir, ancak Meryem Çakırbeyli hariç...

Sabina Toziya (Hayriye Çakırbeyli)
72 yaşında. Hızır Çakırbeyli'nin annesidir. Çok güçlü ve otoriter bir kişidir. Karadeniz şivesiyle konuşur. Çocuklarına ve torunlarına çok düşkündür. Ailesinin bir arada kalabilmesi hayattaki en büyük gayesidir.

Tuna Orhan (Servet)
50 yaşlarında. Hızır Çakırbeyli'nin ekibindedir. Her şeyi karısı Mübeccel'e anlattığı için ekipdekiler ona bilmesi kadarını anlatır. Bomba yapma ve imha konusunda uzmanıdır. Hızır Çakırbeyli'nin silah fabrikasından sorumludur.

Kazım Sinan Demirer (Civciv (Yunus)
39 yaşlarında. Hızır'ın en güvendiği adamlarındandır. Ekibin en sakin isimlerindendir. Ayşen ile evlidir.

Hakan Karsak (Enişte (Temel Kalkandere)
41 yaşlarında. Hızır'ın en güvendiği adamlarındandır. Geçmişte Hızır'ı Temel adında biri dolandırdığı için herkes ona Enişte der. At yarışına ilgisi vardır. Geveze bir insandır. Hatice ile evlidir.

Yüksel Arıcı (Vehbi Akyıldız (Tetikçi)
54 yaşında. Hızır Çakırbeyli'nin ekibindedir. Ekibin sözü geçen kişilerindendir. Aynı zamanda geçmişte çok şey gördüğü için ekibin akıl hocasıdır.

Sevinç Gürsen Akyıldız (Hatice)
38 yaşında. Hızır Çakırbeyli'nin kuzeni, Enişte'nin karısıdır. Meryem'in dostlarındandır. Ayşen bebeğine süt annelik yapıyor ve kendi öz çocuğudur.

Erdal Küçükkömürcü (Davut)
60 yaşlarında. İstihbaratın kurt isimlerindendir. Devletin mafyayı yönetmesi için uğraşır. Alparslan'ın dayısıdır.

İncinur Daşdemir (Ayşen)
35 yaşında. Civciv'in karısıdır. Meryem'in dostlarındandır.Kaza geçirmiştir. Bebeğini kaybetmiştir.

Emre Törün (İstihbaratçı Nevzat)
49 yaşında. Amacı masanın başındaki Ünal'ı çökerip yerine vatanperver Hızır'ı geçirmektir. Akıl hocası Davut'tur.

Benian Dönmez (Mübeccel)
45 yaşında. Servetin eşi, Meryem'in dostlarındandır. Sürekli dedikodu yapar.

Hakan Karahan (Özer Çetiner)
Uzun yıllardır Ünal'ın bu alemdeki en güvendiği kişi. Hem sırdaşı hem sağ kolu. Ünal Kaplan adına tüm planları kurgulayan ve yöneten çok zeki biri. Masadaki ikinci adam ve çok derin bağlantıları var. Etrafta olan biteni iyi gözlemleyen ve gerektiğinde Ünal Kaplana da fikir veren kurnaz bir adam. Tehdit altında olduğunu hissettiği an yapamayacağı hiçbir şey yok. Gizli, bilinmeyen yönleri var.

Kenan Çoban (Psikopat Fahri)
Çakırbeyli ile yolları hapiste kesişmiştir. Hapiste yaptığı iyiliklerinden ötürü Hızır tarafından İlyas'ın yoldaşı yapılmıştır. Gerektiği zaman psikopatlaşabilen bir yapısı bulunmakta.

Savaş Özdemir (Tipi)
46 yaşında. İş adamı. Kansızlığından dolayı sürekli üşür ve bu yüzden dışarıya çıktığında mutlaka çelik yelek giyer. Masanın sözü geçen kişilerindendir. Ne var ki bir tek ablasına söz geçirememektedir. Yakınlarına sürekli "Dadaş" der.

Erkan Bektaş (Ateş)
Tipinin tavsiyesiyle masaya alınmıştır. Hızır Çakırbeyli'nin masadaki dostlarındandır.

Ahmet Özaslan (Yılmaz)
Ünal ve Özer'in tavsiyesiyle masaya alınmıştır. Masada özer ile birlikte ünal'ın temsilcilerindendir. Liderliği Ünal'a geri verdiğinden beri Ünal Kaplan'ın sağ koludur.

Sevil Akı (Emine)
51 yaşında. Tipi'nin ablasıdır. Erkek gibi yetiştirilmiştir. Fikret ile evlidir.

Turgay Tanülkü (Şahin Ağa)
Ömrünün neredeyse yarısını hapiste geçirmiş, eski usul bir adam. Uzun süre yaşadığı hapishane hayatına alışmış, dışarıdaki düzene ayak uydurmak zorunda kalmak ona zor gelir. O şahsına münhasır kişiliğiyle asla birilerinin adamı olamayacak bir karakter. Eski otoritesi hiç sarsılmamış, etrafı tarafından sevilen sayılan, adaletten ayrılmayan bu yüzden sözü kanun bilinen biri. Masadaki Hızır, Tipi ve Ateş dışındakiler tarafından ezik biri olarak görülmektedir.

Arif Pişkin (Özkan)
45 yaşlarında. Uyuşturucu ve silah kaçakçısıdır. Ünal Kaplan tarafından öldürülen Victor'un Türkiye'deki ortağıydı fakat sonradan Hızır Çakırbeyli tarafından masaya alınmıştır.

Atilla Şendil (Fikret Avcı)
50 Yaşlarında. Tipi'nin boğarak öldürdüğü Hikmet'in abisidir. Nakliyat ve silah işleriyle ilgilenir. Tipi'ye düşmandır. Emine ile evlidir.

Sevcan Yaşar (Esra Çakırbeyli)
26 yaşında. Güzel alımlı ve samimi bir bayandır. İlyas'ın karısıdır. İlyas'la birbirlerini deli gibi sevmektedirler. Bir dönem İlyas'ın en büyük düşmanı Mahmut'un ona duyduğu saplantılı aşk yüzünden zor günler geçirmiştir. Aydın'lı öğretmen bir anne babanın tek kızıdır. Özlem'in en yakın arkadaşıdır. Ünal Kaplan'ın manevi kızıdır. Özlem'in ölümünden sonra Ünal Kaplan ona daha çok değer vermektedir.

Sedat Kalkavan (Vıcık İlker)
Selim'in tavsiyesiyle masaya alınmıştır. Olur olmaz her şeye atladığı için lakabı Vıcık'tır. Daha sonra masadan ayrılmış ve Viktor'un safına geçmiştir.

Kemal Başar (Ender)
49 yaşlarında. 24 yıl önce Hızır Çakırbeyli'nin abisi Ender'in abisini öldürmesi sonucu Hızır'a düşman olmuştur ve Victor'un isteğiyle masaya oturmuştur. Mayın ve silah kaçakçılığı yapmaktadır.

Okan Turan (Reha)
24 yaşlarında. Şahin Ağa'nın oğludur. Hızır Çakırbeyli'nin ekibindedir. Sinirlendiğinde gözü hiç birşey görmez. Çevresi çok geniştir.

Can Bartu Aslan (Ömer)
16 yaşında. Hızır Çakırbeyli'nin oğlu.

Ece Hakim (Zeynep Çakırbeyli)
18 yaşında... Hızır Çakırbeyli'nin kızı.

Melis Girşen (Merve)
Hatice ve Enişte'nin kızlarıdır.

Bahaddin Cüneyd Aksakal (Refik)
45 yaşında. Önceden Hızır Çakırbeyli'nin masadaki dostlarındandı ama daha sonra masadan ayrılarak Viktor'un safına geçmiştir.

Yasemin Sakallıoğlu (Lütfiye)
26 yaşında. Hızır'ın kardeşidir.Adnan'ı sevmektedir.

Hakan Orge (Ezber)
23 yaşlarında. Hızır Çakırbeyli'nin ekibindedir.

Müfit Kayacan (Feridun Boran)
İlyas'ın eşi Esra'nın babasıdır.

Görkem Sevindik (Ustura Yavuz)
Masanın Sokak Çetelerine Seçtiği Liderdir

Eray Kaygusuz (Kılıçarslan Çakırbeyli)
Alparslan'ın Kardeşi Hızır Ve İlyas' ın Yeğenidir Yurt Dışından Dönecek

 

---
Son Güncelleme: 01.11.2016 21:39
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.