Ata Aöf Sağlık Yönetimi Lisans Tamamlama 3. sınıf kayıtları nasıl yapılır gerekli belgeler

Yeni Eğitim ve öğretim yılı için Atatürk üniversitesi tarafından 2017-2018 kayıt işlemlerinin nasıl yapılacağı hakkında duyuru yayınlandı. Yeni yapılan duyuruya göre Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sağlık Yönetimi Lisans Tamamlama 3. sınıf ve diğer bölümler için kayıtlarda gerekli belgeler kayıt işlemleri hakkında detaylı açıklama yapıldı. işte detaylar.

Kayıt İşlemleri ile İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Sağlık Alanında Lisans Tamamlama programlarına yerleştirilen öğrencilerin kayıt işlemleri 15-22 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt evraklarını 22 Ağustos 2017 tarihinden sonra posta ya da kargoya vermiş olan adayların kayıt işlemleri yapılmayacaktır.

Başvuru aşamasında beyan edilen her bilginin sorumluluğu adaya aittir. Yerleştirme işlemleri adayların beyanı üzerinden yapıldığından kayıt sırasında Tablo 1’de belirtilen bölümlere başvuran adayların mezuniyet tarihi, mezuniyet not ortalaması ve mezun oldukları programın başvuruda bulundukları programa uygun olup olmadığı gönderecekleri diploma ve transkripte (not döküm belgesi) bakılarak kontrol edilecektir. Bu durumda kendine avantaj sağlayacak şekilde yanlış beyan veren ya da mezun oldukları program başvuruda bulundukları programa uygun olmayan adaylar (Tablo 1'e göre) başvuru ve yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir.

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) talimatı gereğince diploma ve transkriptlerinde 19.11.2014 tarihinden sonra mezun olduğu tespit edilen adayların kayıtları yapılmayacaktır.

KAYIT AŞAMALARI

YÖK tarafından Fakültemiz Sağlık Alanında Lisans Tamamlama (SLT) Programlarına yerleştirilen öğrenci adaylarımız aşağıdaki adımları takip ederek 15-22 Ağustos 2017 tarihleri arasında kayıt işlemlerini tamamlamalıdırlar. Bu tarihler dışında kayıt yapılmayacaktır.

1. ADIM

T.C. Kimlik Numaranız ile Halkbank, VakıfBank veya Ziraat Bankasına Materyal Ücretini ve Katkı Payını yatırarak banka dekontunu alınız.

2. ADIM

Web sayfamızda bulunan Online Kayıt Sistemi (OKS) üzerinden T.C. Kimlik Numaranızı, doğum tarihinizi ve baba adınızı girerek bilgilerinizi güncelledikten sonra “Kayıt Formu” çıktısını alınız.

3. ADIM

Tablo 2’de verilen kesin kayıt evraklarını 22 Ağustos 2017 tarihine kadar elden veya posta/kargo yolu ile Fakültemize ulaştırınız. Kayıt işlemleri tamamlanan öğrencilerimize SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır.

Askerlik İşlemleri

Kayıt işlemlerinde askerlik ile ilgili (tecil, muaf, terhis vb.) herhangi bir problem yaşanmaması için erkek adayların (01.01.1995 ve daha önce doğumlu) ilgili askerlik şubelerinden “Askerlik Durum Belgesi” alarak kayıt evrakları ile beraber Fakültemize ulaştırmaları gerekmektedir. Askerlik durum belgesi e-Devlet üzerinden alınabilmektedir. e-Devlet şifresi olmayan öğrenci adaylarımız tüm PTT şubelerinden bu şifreyi temin edebilirler.

Fakültemiz ile ilgili tüm konularda detaylı bilgiye Açıköğretim Fakültesi web sayfasındaki Sıkça Sorulan Sorular (SSS) bölümünden ulaşabilirsiniz.

Belge gönderim adresi (elden teslim ya da posta/kargo yolu ile ulaştırılacaktır):
Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı

25240 Yakutiye/ERZURUM

Tablo 2. Kesin kayıt için gönderilmesi gereken belgeler

Kayıt Formu

OKS üzerinden yapılacak olan online kayıt sonrası alınacaktır.

Bu belgeyi e-Devlet kaydı haricindekiler gönderecektir.

Önlisans Programı Mezuniyet Belgesi veya geçici mezuniyet belgesinin onaylı sureti

Mezuniyet belgesinin veya geçici mezuniyet belgesinin aslı gönderilmemelidir. İlgili okul müdürlüğü ya da Noter onaylı olmalıdır. Fakültemiz bu belgelerle ilgili yasal sorumluluk kabul etmeyecektir.

Mezuniyet tarihi 19.11.2014 tarihinden önce olmalıdır.

Not Döküm Belgesinin aslı veya onaylı sureti

Üzerinde önlisans mezuniyet not ortalaması yer almalıdır.

Askerlik Durum Belgesi

01.01.1995 ve daha önce doğumlu erkek adaylar için.

Uyruğundan biri T.C. olup yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ndan alınan Denklik Belgesi.

Denklik Belgesi olmayanların kayıtları yapılmayacaktır.

Gazilerin, şehit ve gazilerin birinci dereceden yakınları (eş ve çocukları)

İlgili kurumlardan1 alacakları “Durum Belgesi”nin aslı ya da barkodlu e-Devlet çıktısı
Taleplerini belirten ıslak imzalı dilekçe2
Nüfus kayıt örneği.
Harç/materyal ücreti muafiyeti için gereklidir. Materyal ücreti iade süreci üniversite kayıt işlemleri tamamlandıktan ve Fakültemiz Yönetim Kurulu tarafından onaylandıktan sonra başlatılacaktır.

1. İlgili kurum: şehit veya gazinin mensubu olduğu Kuvvet Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü veya Sosyal Güvenlik Kurumu.

2. Islak imzalı dilekçelerde öğrencilerin kendilerine ait hesaplarının IBAN numaraları yazılı olmalıdır.

En az %40 engel durumu olan öğrenciler

Durumlarını belgeleyen sağlık kurulu raporunun aslı ya da noter onaylı örneği ve taleplerini belirten ıslak imzalı dilekçe
Nüfus cüzdanı fotokopisi
Harç/materyal ücreti muafiyeti için gereklidir. Materyal ücreti iade süreci üniversite kayıt işlemleri tamamlandıktan ve Fakültemiz Yönetim Kurulu tarafından onaylandıktan sonra başlatılacaktır.

Islak imzalı dilekçelerde öğrencilerin kendilerine ait hesaplarının IBAN numaraları yazılı olmalıdır. Engelli öğrencilerin materyal ücreti muafiyet işlemlerinde gönderdikleri raporların geçerlilik süresi dikkate alınacaktır.


---
Son Güncelleme: 17.08.2017 17:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.