SASKİ'YE AÇIK ÇAĞRI

Vezirköprü'de yaşanan su sıkıntısı vatandaşı isyan ettirdi. Gelinen noktada su kesintisi yaşayan vatandaş çareyi ise sosyal medyadan sesini duyurmakta arıyor. Sesleri duyulur ancak işleri şuan için biraz zor, gözden ırak olanlar gönülden de ırak olurmuş sözü tamda Vezirköprülüler için söylenmiş. Belediye başkanı vatandaşı duymaz ise  Büyükşehir Belediye başkanı vatandaşı hiç duymaz, Büyükşehir Belediye başkanı duymaz ise vekil hiç duymaz. Vali haberdardır ancak o da il özel idaresi ile belediye sınırları içinde iş yapamaz!

SASKİ'YE AÇIK ÇAĞRI

Vezirköprü'de su kesintisi uyguluyorsunuz, neden?
Çünkü su yok.. 
Peki, vatandaş da para bulamadığı zaman "Fatura kesintisi" uyguluyor musunuz?
Hayır.. 
Peki, sudan kazandığınız paraların bir kısmını eğer tekrar suya yatırım yapmıyorsanız tamamını nereye harcıyorsunuz?
Peki, bir süre çamurlu akan suyu faturalardan düşüyor musunuz?
Bakın.. devletin yani milletin suyunu, elektriğini kaçak kullananlar nasıl haram yiyip içiyorsa, nasıl kul hakkına giriyorlarsa, milletin hakkına giren kamu yöneticileri de haram yiyip içmiş oluyorlar!
Suyun şakası olmaz,
Suyun ihmali olmaz,
Suyun çamurlusu olmaz,
Suyun kesintisi olmaz!
Bir şehrin suyu yoksa başka neyi olabilir ki?
Burası Kerbela mı ki vatandaşa Hz Hüseyin muamelesi yapıyorsunuz?
Siz Yezid misiniz ki millete bu zulmü reva görüyorsunuz?

- Efendim, mevsimsel şartlar falan filan.. 
Ayıptır!
Bu ülkede 4 mevsim var ve bu mevsimler sadece bu ilçeye mi özgü ki sadece bu memleket susuzluk çekiyor?
Bu mevsimin olumsuz gücü niye sadece bizi vuruyor?

- Efendim, millet bağ-bahçe suluyor!
Sulayacak tabi.. baharın ektiği, fidanlarını diktiği, ilçeyi yeşerttiği, ürün üretim sattığı, geçimini temin ettiği bahçesini sulamasın da kurutsun mu?
Onca emek verdiği mahsulat, göz göre göre heba mı olsun?
Bırakın yasaklamayı, kim bahçesini suluyorsa ona ödül bile vermeniz gerekir; ürettikleri kendine ait olsa bile, yeşerttikleri şehir hepimizindir!

- İyi de bahçeler sulanırsa içmeye su yetmiyor!
Tabi bu akılda olduğunuz, SASKİ olarak belediye hoparlöründen ilanla vatandaşı uyarmanızdan, bahçe sulamayı yasaklamanızdan belli..
Büyükşehir Belediyesi olarak DSİ ile bir protokol yapıp ilçeyi çepeçevre kuşatan barajların kanallarından şehre bahçe sulama/ araba yıkama / bilumum amaçlı kullanma suyu boruları uzatıvermek çok mu zor?
Bahçe sulamayı yasaklayan ilanlarınıza göre, demek ki içme suyunda kesintiye yol açacak miktarda bahçe sulanıyor.. demek ki bu ilçede ciddi anlamda sulama suyuna ihtiyaç var!
Bu sulama suyu tarlalarda ihtiyaç da şehrin bahçelerinde ihtiyaç değil mi?
Bu suyun tarlaya verilmesi için devlet yıllar süren milyonluk baraj yatırımları yapıyor da aynı sudan bahçelere de vermek sizin aklınıza gelmiyor mu?
Getirin o boşa akan suları 500 metrecik mesafelerden, 
Sulasın vatandaş bahçesini, 
Sulasın evcil hayvanlarını, tavuğunu tarsuğunu,
Yıkasın evinin önünü, arabasını; 
Yazın o sıcaklarda kediler - köpekler, kurtlar - kuşlar suya kansın!
Vezirköprü yemyeşil olsun, bahçeler rengarenk çiçek koksun; ne var bunda?
Vatandaş, sulama suyunu buldu da içme suyuna mı musallat oldu sanki..

Eğer iddia ettiğiniz gibi, bu ilçenin içme suyu yeterlidir de vatandaş sulama yaptığı için yetersiz kalıyorsa, çözüm bahçe sulamayı yasaklamak değil, vatandaşa sulama suyunu ayrıca sunmaktır!

- Senin amacın muhalefet etmek, Belediye'ye çamur atmak, belden aşağı vurmak, düşmanlık yapmak, saldırmak, provakasyon yapmak!

1) İhmal ve beceriksizlikleri bu tür ucuz iftiralarla örtbas etmek eski Türkiye'de kaldı! Türkiye'nin ve bölgesinin tartışmasız, dünyanın da sayılı liderlerinden biri olan, sizin de asla kendisine layık çalışanlar olmadığınız Cumhurbaşkanı'mıza, ömrünü ve canını devretmekte benden daha istekli kim varsa ellerinden öperim!
Asıl siz, işinizi düzgün yapmayarak hem O'na, hem devlete hem de millete eziyet ediyorsunuz!

2) Su ve altyapı işinin, bir ilçe belediyesinin kaldıramayacağı kadar yüksek maliyetli ve külfetli olduğu için Büyükşehir belediyelerine devredildiğini bilmeyecek kadar aptal değilim!

3) Bu devlet; Şeyh Edebalı'dan beri "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!" düstüruyla yönetilmektedir; Siz bundan habersizseniz gaflettesiniz ki uyanın.. yok haberiniz var da millete bu zulmü yaşatıyorsanız bu ihanetten vazgeçin!
Sözün özü, özün sözüdür: Ya yapın ya çekilin!

Mustafa İlhan


---
Son Güncelleme: 01.10.2018 00:22
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.