Yarın Niğde'de okullar tatil mi?
Kar geliyor, yoğun kar yağışı nedeniyle bazı illerimizde okullar tatil edilebilir. Öğrencilerin gözü kulağı valilikler ve Milli Eğitim Müdürlüklerinde! Kar yağışının başladı illerimizde kar tatili yapılacağına dair açıklama hem valilik hemde İl Milli Eğitim Müdürlükleri kanalı ile yapılmaktadır. Olumsuz hava şartlarının yaşandığı şehirlerimizde öğrenciler şimdi, "Yarın okullar tatil mi?" sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor.

Ülke genelinde kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Karlı ve soğuk havanın etkisiyle yollarda buzlanma meydana gelirken, belediye ekipleri vatandaşların sorun yaşamamaları için çalışmalarını başlattı. Öğrenciler "Yarın okullar tatil mi?" sorusuna yanıt ararken, beklenen cevaplar İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden gelecek.

HAVA DURUMU 06.12.2017 Çarşamba

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, İç Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli yağmur ve sağanak, Bolu, Muş, Bitlis, Şırnak, Van'ın güneyi, Hakkari, Bingöl, Diyarbakır, Batman'ın kuzey kesimleri ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Güney, iç ve doğu bölgelerde hissedilir derecede (6-10 derece) azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Doğu Akdeniz kıyıları ile güneydoğu bölgelerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege, Akdeniz ile Doğu Anadolu'nun güneybatı kesimlerinde yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların; Bolu, Muş, Bitlis, Şırnak, Van'ın güneyi, Hakkari, Bingöl, Diyarbakır ve Batman'ın kuzey kesimleri ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yoğun kar yağışı (20 cm. ve üzeri) şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (buzlanma ve don olayı, ulaşımda aksamalar, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı çok bulutlu, bölgenin doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak, yarın karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA -1°C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur kar yağışlı

EDIRNE 0°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu

ISTANBUL 3°C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu yüksekleri kar yağışlı

SAKARYA 3°C, 7°C
Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmurlu yüksekleri kar yağışlı

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kütahya ile yarın Kütahya ve Afyon çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 Km/sa) esmesi bekleniyor.

A.KARAHISAR -3°C, 2°C
Parçalı çok bulutlu, yarın hafif kar yağışlı

DENIZLI 1°C, 6°C
Parçalı çok bulutlu

IZMIR 5°C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu

KÜTAHYA -2°C, 2°C
Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın hafif kar yağışlı

AKDENİZ
Parçalı çok bulutlu Doğu Akdeniz'in yağmur ve sağanak, yarın zamanla Isparta çevreleri ile iç ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-70 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

ADANA 7°C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yerel sağanak yağışlı

ANTALYA 8°C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu

MERSIN 5°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yerel sağanak yağışlı

OSMANİYE 7°C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU
Parçalı çok bulutlu ve bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA -2°C, 2°C
Parçalı çok bulutlu, yarın hafif kar yağışlı

ESKISEHIR -2°C, 1°C
Parçalı çok bulutlu, yarın hafif kar yağışlı

KAYSERİ -2°C, 1°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

KONYA -2°C, 3°C
Parçalı çok bulutlu, yarın hafif kar yağışlı

BATI KARADENİZ
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

BOLU -2°C, 2°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

DÜZCE 2°C, 6°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

SİNOP 4°C, 8°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ZONGULDAK 4°C, 6°C
Çok bulutlu ve yağmurlu, zamanla karla karışık yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

ARTVİN 3°C, 4°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda kuvvetli yağmur yüksekleri yağun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

ÇORUM -3°C, 4°C
Parçalı çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN 5°C, 9°C
Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu

TRABZON 6°C, 8°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere yağmurlu, yüksekleri yer yer yoğun kar yağışlı

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren bölgenin batısı ile zamanla bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; yarın bölgenin güneybatısında kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

ERZURUM -4°C, -2°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı

KARS -11°C, -1°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı

MALATYA -3°C, 3°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmurlu, zamanla karla karışık yağmurlu

VAN 0°C, 3°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren bölgenin batısı ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR 1°C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

GAZIANTEP 3°C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu, zamanla aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SANLIURFA 6°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SIIRT 3°C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

DENİZLERDE HAVA
Akdeniz'de kuvvetli fırtına , Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Karadeniz: Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, batısı karla karışık yağmur, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) yer yer 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yer yer 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA
Marmara: Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece ve sabah saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE
Ege: Hava Durumu: Yağmurlu, yarın zamanla parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), zamanla 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/sa), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), sabah saatlerinden itibaren 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, güneyinde 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

AKDENİZ
Akdeniz: Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 6 ila 8 (50-70km/sa), yer yer 7 ila 9 (70-90km/sa), Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), öğle saatlerinden itibaren 6 ila 8 (50-70km/sa)kuvvetinde, Dalga: 4,0 ila 5,0m, doğusu 4,0m Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ
Van Gölü: Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli; Rüzgar: Güney ve güneybatıdan, sabah saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.

---
Son Güncelleme: 07.12.2017 03:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.