Dolar ne kadar olur Seçim sonrası dolar 10 lira olur mu? - Vezir Ajans

Vezir Ajans

Vezir Ajans | Anlık Haber

22 Şubat 2019 Cuma

Dolar ne kadar olur Seçim sonrası dolar 10 lira olur mu?

Dolar ne kadar olur? Seçim sonrası dolar 10 lira olur mu, dolar çıkacak mı düşecek mi işte merak edilen sorular ve cevapları..

Merkez Bankası'nın uyguladığı sıkı dolar kuru politikası ve faiz silahı doları dizginlemeye devam ediyor. Ancak hain içerde, doların yükseleceği dedikoduları bazı fırsatçıların dolar almasına neden oluyor. Özellikle seçim sonrası doların yükseleceği beklentisi dedikodularını sosyal medya kanallarından yayanların amacını belli.. 

Peki dolar ne olacak?

TCMB'nin sıkı para politikası seçim sonrası da devam edecek, seçimlerden güçlenerek çıkacak Cumhur ittifakı bu hainlerin oyununu bozacak.Bloomberg HT'ye konuşan Gullberg risklere de dikkat çekerek "Ancak Avrupa Merkez Bankası, ABD Merkez Bankası, Çin Merkez Bankası'nın tutumları küresel anlamda zayıflığa işaret ediyor ve gelişen piyasalarda daha fazla değer kazancı için küresel veriler istikrar kazanmalı. Biz bunu görene dek nispeten oynaklık olacağını düşünüyoruz." diye konuştu.

5 TL'NİN ALTI GÖRÜLEBİLİR

Dolar/TL 'de 5 seviyesinin altının görülebileceğini belirten Gullberg "Büyük Merkez Bankalarının politika tutumu burada önemli bir faktör olacak. Bunun yanı sıra TCMB'nin sıkı para politikasına odaklanacağız. Sıkı politika devam ederse kurda daha düşük seviyeleri görebiliriz" ifadesini kullandı.

Gullberg enflasyonun yüksek olması nedeniyle Merkez Bankasının faiz indirimi için erken olduğunu da sözlerine ekledi

.