Ricky Martin Brenton Tarrant'e terörist dedi - Vezir Ajans REKLAM

Ricky Martin Brenton Tarrant'e terörist dedi

Ricky Martin, Yeni Zelanda katliamını gerçekleştiren Brenton Tarrant isimli caninin aklanmaya çalışılmasına tepki gösterdi.

2000'li yıllarda dünyayı kasıp kavuran şarkılara imza atan Porto Rikolu şarkıcı Ricky Martin,  Yeni Zelanda saldırısının ardından dünya medyasına tepki gösterdi. Attığı twit ile dikkatleri üzerine çeken Ricky Martin,  "Bir adam namaz kılan 40'tan fazla insanı öldürüp 20 tanesini de yaraladı. Tüm uluslararası medya onu terörist olarak değil saldırgan ya da radikal olarak nitelendirdi. Neden? Çünkü Müslüman değil" ifadelerini kullandı. Ricky Martin, yaptığı bu paylaşım ile dünyada kendine Müslüman diyen binlerce tanınmış kişiden daha cesur çıktı ve gerçeği yüzlerine haykırdı.


Başarılı şarkıcının terör saldırısı ile ilgili yaptığı paylaşım büyük takdir topladı.
YABANCI MEDYADA TERÖRİSTİ AKLAMA ÇABALARI
Bazı yabancı medya kuruluşlarında yer alan haberlerde, psikolojik analiz kisvesi altında 49 kişiyi katleden terörist aklanmaya çalışıldı. MailOnline isimli yabancı haber sitesinde, "Babası kanserden dolayı öldükten sonra dünya turuna çıkan bir şarışın çocuk nasıl 49 kişiyi öldüren aşırı sağcı bir katile dönüştü?" başlıklı skandal bir analiz yayımlandı.