Saman Patates ve Soğana Ülkesini satmak! - Vezir Ajans

Vezir Ajans

Vezir Ajans | Anlık Haber

Header Ads

Vezir Ajans

24 Nisan 2019 Çarşamba

Saman Patates ve Soğana Ülkesini satmak!

Türkiye'nin, her biri yarım asrı aşan temel sorunları vardı; ekonomik geri kalmışlık, terör, Doğu'nun yoksulluğu, ulaşım ağlarının yetersizliği, sağlıkta çağ dışı kalmışlık, muhafazakar kesimlerin ötekileştirilip baskılanması, askerî vesayet, devlete paralel yapılanmalar vs..

Erdoğan geldi; Türkiye, yıllık kalkınma oranlarıyla dünyanın en hızlı kalkınan ilk 3 ülkesi arasına girdi.. Erdoğan sayesinde sınıf atlayanlar, her ülkeyi etkileyen küresel krizlerin küçük darbeleri karşında
 bir çırpıda Erdoğan'ı satıverdi!

Yıllarca ilçe basan, köy yakan, mezraları haritadan silen; 50 bin vatan evladının katili bir terör örgütünü hem de yurtdışı kaynaklarıyla birlikte kuruttu.. Ama çaresizlikten PKK'ya yıllarca lanet okumaktan başka ellerinden bir şey gelmeyen Kemalistler, Ulusalcılar ve bir kısım Milliyetçiler nezdinde gene de bu muazzam başarı kabul görmedi!


Doğu ve Güneydoğu bölgelerimiz ilk defa batı ile aynı standartlarda hizmet gördü.. Yahu buna rağmen bu halkların çoğunluk kısmı, bu hizmetkarlarına bir vefa gereği olsun teşekkür etmek yerine kan - barut ve kaosu tercih ettiler!
Tek şeritli yollarda yıllarca 1. vites hızında kahru perişan olan bir kısım halk, duble yollarda 7. viteste 160 km hızla köprülerden - viyadüklerden geçerken, tünellerden kaçarken Erdoğan'a küfretmenin zevkine doyamadılar!
Kokuşmuş hastanelerin küflü arşivlerindeki dosyalarında, rehin kalmamak için imzaladıkları senetleri işlem vaktini çoktan geçmiş birileri de 5 yıldızlı otel konforundaki hastane odalarında, ziyaretine gelen dostlarıyla, inadına depolarda çürütülen saman, soğan, patates fiyatlarıyla Erdoğan'ı mahkum ettiler!


Kızı, başörtüsü zulmünden psikolojisi bozulmuşken, eşi kamudaki işinden atılmışken, oğlunun hafızlık kursu kapatılmışken, küçük kardeşinin imam hatip okulu çökertilmişken "Yok mu bu karanlık gecenin aydınlılık bir sabahı" diye feryad eden niceleri, Erdoğan sayesinde ailecek huzur içinde oturmuşlar da hangi yöntemlerle Erdoğan'ın kulağını çekeceklerini tartışıyorlar!


Amerika'nın 2.Dünya Savaşı ve Vietnam Savaşından kalan hurdanın da külüstürü araçlarıyla ülkeyi savunma iddiasındaki Ordu mensupları, teknik-techizat ve manevra kabiliyetleri açısından kendilerine 10 yılda 3 kez çağ atlatan adamı her fırsatta zora sokmanın bir yolunu aramaktan hiç bıkmadılar; kendilerini 40 yıllık Fetö vesayetinden kurtaran adamı, vesayetleri altında tutmaya çalışmaktan utanmadılar!


Ve bu halkın önemli bir kısmı hala, Fetö'nün Kendilerini 40 yıldır bir inek gibi sağarak çocuklarıyla birlikte Amerika'ya ve İsrail'e peşkeş çekmesinden, kendilerini vatansız bırakma tehlikesi açmasından, nice gariban gençlerin ömrünü telef etmesinden hiç akıllanmamış olacak ki kıyıda köşede kalmış Fetö artıklarının oyunlarına düşmeye hala devam ediyor!
Ey Allahım, içimizdeki cahiller, gafiller, beyinsizler ve apaçık hainler yüzünden bu milleti helâk etme, nolur.. Bu haliyle bile bu millet, dünyada daha beter durumdakiler için hala bir ümit kaynağı..
Reklam