Bu hafta Dubai Motor Show'da  dünyanın en hızlı otomobilleri tanıtıldı .

Tamamen elektrikli olan Aspark Owl, Japon üretici Aspark'a göre, sadece 1.69 saniyede 60mph'ye ulaşma kapasitesine sahip.

Bu, Rimac'ın Concept Two ve Tesla's Roadster gibi elektrikli, yüksek özellikli rakiplerini geride bıraktı ve aynı işarete sırasıyla 1,85 saniye ve 1,9 saniye sürdü.

İlk kez 2017 yılında prototip olarak ilan edildi, ancak son versiyon Dubai'deki prestijli otomobil fuarında "dünya prömiyerini" aldı.

Rekor kıran hızlanmanın ötesinde Aspark, bunun Japon yapımı, tamamen elektrikli, üst düzey süper araba olduğunu iddia ediyor.
8012 dakikada tamamen şarj olan 2.012 fren beygir gücüne (bhp) sahip olan bir Lityum-iyon pil ile çalışır. Listelenen en yüksek hız, 250mph'nin altındaki bir gölgedir ve dünyadaki en hızlı cadde yasal otomobilleri arasındadır.

Aspark Başkanı Masanori Yoshida, Top Gear dergisine verdiği demeçte , şirketin Mart 2020'ye kadar Almanya'daki Nurburgring yarış pistinde dünya rekoru kıracak bir tur belirlemeye çalışacağını söyledi. Bentley Continental GT3-R - We Cash Any Car ekibi, son zamanlarda işlediği en heyecan verici otomobillerden biri olarak Bentley Continental GT3-R'yi aday gösterdi. 2014 yılında piyasaya sürüldüğünde, GT3-R 572 beygir gücüne sahipti ve 3.6 saniyede 0-60 mil hızla gidebiliyordu. 2019, Bentley’in yüzüncü yılını işaret ediyor.

Ferrari F430 Spider - 2005 yılında piyasaya sürülen F430 Spider, F1 şanzıman, tamamen alüminyum kaporta ve şasi ve 1961'de Phill Hill'in F1 Dünya Şampiyonası zaferinden etkilenen 156 F1'den ilham alan bir burun içeren modern bir klasik. Herhangi bir Araba koleksiyonunda açık renkli bir ünite aday gösterdi.

Gerçekliğe geçen konsept bir otomobil olan Montreal, Macello Gandini (Lamborghini Miura'dan da sorumlu) tarafından tasarlandı.  1970-1977 arasında 4.000'in hemen altında üretildi, iki prototip 1967 Montreal World Expo'da kritik beğeni topladı.  Tomini Classics tarafından aday gösterildi.

Fotoğraflar: Dubai'nin kasırga supercar sahne Alfa Romeo Montreal (1970) - Gerçekliğe sıçrayan bir konsept otomobil olan Montreal, Macello Gandini (Lamborghini Miura'dan da sorumlu) tarafından tasarlandı. 1970-1977 arasında 4.000'in hemen altında üretildi, iki prototip 1967 Montreal World Expo'da kritik beğeni topladı. Tomini Classics tarafından aday gösterildi.Tomini Classics'ten Assyl Yacine, Dubai'de bir Jaguar E-Tipi kullandı.  Emirlik'in doymuş süper araba sahnesi, tüm zamanların klasikleri için neredeyse yeni modellerle dolu bir ikinci el pazarı anlamına gelir.  Ancak bunun için sözümüze varmayın: Dubai'deki lüks motor satıcılarına stoklarındaki en heyecan verici otomobilleri sorduk.